Ovia1909grafika

Ostrovia 1909 – Górnik Konin 6:1

Ovia1909grafikaW spotkaniu 25 kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zespół Ostrovii 1909 Ostrów pokonali Górnika Konin 6:1.

Górnik to najmłodsza drużyna w naszej grupie. W wyjściowej „11” ekipy Krzysztofa Adamczyka znalazło się sześciu zawodników młodzieżowych, a kolejna szóstka zasiadła na ławce rezerwowych.

Wynik meczu już w 9 minucie otworzył Tomasz Kempiński, który dobił uderzenie Damiana Izydorskiego.
Na 2:0 w 25 minucie podwyższył Damian Michalski, który celnie przymierzył głową po dośrodkowaniu Izydorskiego.

10 minut później Damian Izydorski sam wpisał się na listę strzelców lobując golkipera Górnika.
Goście zagrożenie stworzyli po stałych fragmentach gry. Po rzucie rożnym udaną interwencję zanotował Dominik Sadowski, a przy rzucie wolnym piłka trafiła w ustawiony ostrowski mur.

Po zmianie stron już w pierwszej oficjalnej akcji Ostrovii 1909 padła bramka. W polu karnym kopnięty przez rywala został Paweł Świtała. Rzut karny skutecznie wykonał Marcin Wojciechowski. Ten sam zawodnik podwyższył na 5:0 w 55 minucie po asyście Bartosza Szepety skierował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

W 65 minucie po błędzie Sadowskiego konińska drużyna zdobyła honorową bramkę. Biało-czerwoni byli stroną dominującą przez całe 90 minut. W końcówce spotkania dobre okazje zmarnowali Michał Majer i Paweł Świtała. Debiutant na trzecioligowych boiskach przegrał pojedynek z golkiperem Górnika, a „Świtek” uderzył głową piłkę nad poprzeczką. Wynik spotkania po indywidualnej akcji po lewej stronie boiska ustalił Bartosz Szepeta.

Ostrovia 1909 Ostrów – Górnik Konin 6:1 (3:0)

1:0 Tomasz Kempiński (8′)

2:0 Damian Michalski (25′)

3:0 Damian Izydorski (35′)

4:0 Marcin Wojciechowski (47′ rzut karny)

5:0 Marcin Wojciechowski (55′)