boisko

Ostrovia 1909 – Gorzyczanka 7:1

boisko

Piłkarze Ostrovii 1909 w sobotę podtrzymali strzelecką formę i powtórzyli osiągnięcie ze środy aplikując Gorzyczance Gorzyce Wielkie 7 bramek.

Jako pierwsi bramkę mogli zdobyć nasi rywale, ale udaną interwencją popisał się Mateusz Mierzwicki.

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy strzelali biało-czerwoni: dwukrotnie Marek Szymanowski i raz Piotr Kasprzyk (rzut wolny).

W drugiej części spotkania większość ostrowskiej jedenastki stanowili młodzi zawodnicy. Ci zagrali poprawne zawody.
W 55. minucie rezultat na 4:0 podwyższył Adrian Dąbrowski. Mocną piłkę na prawej stronie od Piotra Konstanciaka otrzymał Jakub Jędrzejak, który utrzymał ją na boisku i dograł do „Dąbka”.

10 minut później także z prawego narożnika boiska piłkę w pole karne wrzucił Dąbrowski a idealnie znalazł się w nim Irenusz Czupryn i było już 5:0. Ten sam zawodnik zaskoczył wszystkich i celnie przymierzył w 80. minucie z około 22 metrów.

Wcześnie udaną interwencją międy słupkami popisał się Krystian Tomczak, który obronił rzut karny.

Sędziowie dopatrzyli się także przewienia w polu karnym na Mateuszu Piaskowym w 82. minucie. Skutecznym egzekutorem „11” okazał się Dariusz Reyer.

W samej końcówce honorowe trafienie dla Gorzyczanki zanotował Ireneusz Ratajek i spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną podopiecznych Andrzeja Dziuby 7:1.

Ostrovia 1909 Ostrów – Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 7:1 (3:0)