Ovia1909grafika

Ostrovia 1909 – Kasztelania Brudzew 3:1

Kolejnym zwycięstwem zakończył się mecz seniorów Ostrovii 1909, którzy pokonali Kasztelanię Brudzew 3:1. Bramki zdobywali: Ireneusz Czupryn, Dariusz Reyer i Tomasz Kempiński.

W pierwszej połowie ostrowska drużyna zagrała jak przystało na lidera i zdominowała wydarzenia na boisku. Bardzo dobrze z roli defensywnego pomocnika wywiązywał się Paweł Świtała. To po jego dograniach było groźnie pod bramką Kasztelanii.

W 5 minucie popularny „Świtek” dograł piłkę do Marka Szymanowskiego, jego uderzenie obronił golkiper gości a celną dobitką popisał się Ireneusz Czupryn.

180 sekund później Szymanowski ponownie otrzymał podanie od Świtały, a tym razem skończyło się na rzucie rożnym.
W kolejnych fragmentach dwukrotnie obok słupka uderzał Tomasz Kempiński. W tym drugim przypadku futbolówkę podawał …. Świtała.

W 25 minucie Kempiński uderzał zza pola karnego a bramkarz z Brudzewa wybił piłkę na rzut rożny.

W 29 minucie ten stały fragment gry wykorzystali ostrowianie. Piłkę wrzucał Marcin Wojciechowski a głową piłkę do siatki skierował Dariusz Reyer.

Bardzo dobrze funkcjonowała defensywa ostrowskiej drużyny, która nie pozwalała na wiele przeciwnikom. W 35 minucie ofiarnie interweniował Piotr Kasprzyk.

Tuż przed przerwą bliski skierowania piłki do siatki był Kempiński, ale niemal z linii bramkowej wybił ją obrońca Kasztelanii.

Wydawało się, że w drugiej części przebieg meczu niewiele się zmieni. W 55 minucie przy intwerwencji po rzucie wolnym urazu palca nabawił się Dawid Nowak. Nie był już w stanie dalej kontynuować gry i między słupkami pojawił się Mateusz Mierzwicki. Niestety juz po kilkudziesięciu sekundach wyciągał piłkę z siatki. Wśród przyjezdnych odżyły jeszcze nadzieje na korzystny rezultat. Zrobiło się nerwowo, jednak sytuacja została uspokojona w 70 minucie przez najlepszego snajpera Ostrovii 1909. Mowa o Tomaszu Kempińskim, który celną główką wykończył wrzutkę w pole karne Adriana Dąbrowskiego.

Wynik do końca nie uległ już zmianie i biało-czerwoni wygrali 3:1.

Ostrovia 1909 – Kasztelania Brudzew 3:1 (2:0)
1:0 Ireneusz Czupryn (5′)
2:0 Dariusz Reyer (29′)
2:1 Przemysław Skibiszewski (56′)
3:1 Tomasz Kempiński (70′)

Nowak (55′ Mierzwicki) – Majusiak, Kasprzyk, Reyer, Szymczak, Świtała, Wojciechowski, Czupryn (88′ Szczepański), Molka, Szymanowski (65′ Dąbrowski), Kempiński (71′ Wnuk).