boisko

Zwycięstwo w Kaliszu

boiskoPierwsza drużyna juniorów starszych w Kaliszu z łatwością poradziła sobie z Prosną, zwyciężając 5:0. Podtrzymana została passa kolejnych zwycięstw bez straty bramki.

Oba zespoły z początku grały nieco chaotycznie, ale już po kilkunastu minutach do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy zdecydowanie narzucili swoje tempo gry. Pierwszą bramkę strzelił Adam Koczorowski, który świetnie złożył się do strzału z woleja i nie dał żadnych szans bramkarzowi Prosny. Ten sam zawodnik miał udział także przy drugiej bramce, tym razem asystował z rzutu wolnego, a piłkę do siatki posłał Jakub Frąckowiak. Wynik do przerwy 2:0.

Druga połowa to kolejne ataki gości, którzy konsekwentnie dążyli do zdobycia następnych bramek. Jednak nieoczekiwanie to gospodarze pierwsi stworzyli sobie groźną okazję. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni 5 metrów od bramki Ostrovii. Na szczęście mocne uderzenie zostało sparowane przez Patryka Kaźmierczaka. Do ataków wrócili zawodnicy Piotra Konstanciaka, ale bramka Prosny była jak zaczarowana. Dwukrotnie w słupek trafiał Henryk Sosiński, raz Adam Koczorowski. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i trzecią bramkę, a swoją drugą w tym spotkaniu udało się zdobyć Jakubowi Frąckowiakowi, który przymierzył zza pola karnego. Po chwili czwartego gola dołożył Jakub Jędrzejak, który wyprowadził akcję spod własnej szesnastki i wymienił piłkę z Adamem Koczorowskim. Stoper Ostrovii poszedł do samego końca za akcją i wykorzystał niezdecydowanie obrońców. Wynik ustalił Patryk Woźniczak, który strzelił do pustej bramki po mocnym podaniu Damiana Krawczyka. Na otarcie łez kaliszanie mogli zdobyć bramkę, ale odważnie do piłki wyszedł Patryk Kaźmierczak i zażegnał niebezpieczeństwo. Przy tej interwencji bramkarz doznał kontuzji, na szczęście nie była ona groźna i po chwili zawodnik wrócił między słupki.

Zwycięstwo 5:0 pozwoliło przedłużyć świetną passę meczy bez utraty bramki. Patryk Kaźmierczak pozostaje niepokonany od 360 minut.

Prosna Kalisz – Ostrovia 1909 0:5

0:1 – Adam Koczorowski
0:2 – Jakub Frąckowiak
0:3 – Jakub Frąckowiak
0:4 – Jakub Jędrzejak
0:5 – Patryk Woźniczak