Ovia1909grafika

Ostrovia 1909 – KKS 0:1

Ovia1909grafikaW spotkaniu 23. kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej Zina zespół Ostrovii 1909 uległ KKS-owi Włókniarz 1925 Kalisz 0:1. Goście bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli z rzutu karnego.

Pojedynek który z wiadomych przyczyn obejrzeć mogło tylko 199 osób nie był porywającym widowiskiem. Jako pierwsi zaatakowali kaliszanie. Już w 3 minucie gospodarzy przed stratą bramki uchroniła poprzeczka.

Kwadrans później sędziowie uznali, że Paweł Świtała nieprzepisowo faulował w polu karnym Daniela Armatysa. Jedenastkę pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Maciej Zapart.

Największym zagrożeniem dla bramki rywali były stałe fragmenty gry wykonywane przez Piotra Kasprzyka. W 33. minucie „Kapa” huknął na bramkę z 35. metra, ale piłka poszybowała o kilka centymetrów za wysoko. 3 minuty później jego uderzenie zostało sparowane przez Adriana Wolniaka na rzut rożny.

Po zmianie stron biało-czerwoni dążyli do odrobienia strat. Jednak nie potrafili wypracować sobie na to dobrych okazji. Najbliżej szczęścia w 86. minucie był Mateusz Sobczak. Pomocnik Ostrovii uderzył mocno z 20, metra. Piłka przeleciała po ręce golkipera gości i trafiła w poprzeczkę. Niestety spotkanie ostatecznie zakończyło się sukcesem kaliszan, którzy awansowali na drugiej miejsce w tabeli.

W czasie trwania spotkania ostrowscy piłkarze mogli liczyć na doping kibiców, którzy zgromadzili się wokół stadionu – za co podziękowali im po ostatnim gwizdku.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 0:1 (0:1)

Bramka: Maciej Zapart (20 minuta)

Ostrovia:  Mierzwicki Mateusz – Świtała Paweł, Kasprzyk Piotr, Szczepański Łukasz, Besarabiw Rafał (80′ Sobczak Mateusz), Konieczny Gracjan, Rusek Konrad, Woźniak Mateusz (58′ Wnuk Damian), Czupryn Ireneusz, Dąbrowski Adrian, Pacyna Marcin.

KKS: Wolniak Adrian – Gostyński Mariusz, Kiełbik Karol, Rosadziński Jacek, Grzesik Jarosław, Baszczyński Michał (83′ Łysiak Marcin), Woźniak Mateusz, Zapart Maciej (40′ Michał Kaczmarek), Chojnacki Konrad, Walczyński Stanisław (77′ Nowak Adrian), Armatys Daniel (89′ Pietrzak Dariusz).