Ovia1909grafika

Ostrovia 1909 – Pogoń 6:1

Ovia1909grafikaW spotkaniu 24. kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej Zina zespół Ostrovii 1909 Ostrów na wyjeździe pewnie pokonał Pogoń Trębaczów 6:1. Biało-czerwoni rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia.

Nasz zespół przystąpił do meczu osłabiony. Trener Andrzej Dziuba w niedzielę nie mógł skorzystać z usług: Adriana Dąbrowskiego (pauza za kartki), Rafała Besarabiwa, Konrada Ruska i Ireneusza Czupryna (wszyscy kontuzje). a także Michała Jaworskiego. Ostrovia 1909 ma jednak w swojej kadrze 19 równorzędnych graczy i na boisku nieobecnych miał ich kto zastąpić.

Lider rozgrywek od samego początku ruszył do zdecydowanych ataków. W 10. minucie Paweł Świtała dośrodkował z rzutu rożnego a celną główką popisał się Marcin Pacyna.4 minuty później na 2:0 podwyższył Mateusz Sobczak, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. W 17. minucie miejscowi trafili do naszej siatki, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej jednego z graczy Pogoni. W 22. minucie Damian Wnuk przepchnął się z piłką w polu karnym i zdobył trzeciego gola. Na 4:0 120 sekund później podwyższył Mateusz Sobczak.

Zanosiło się na swoisty pogrom w Trębaczowie, ale biało-czerwoni przystopowali nieco z tempem gry. Po przerwie śmielej zaatakowali gospodarze. Jednak to Ostrovia nadal posiadała inicjatywę na boisku. Z dystansu strzelali między innymi Mateusz Sobczak, Gracjan Konieczny i Patryk Gabiś. Najczęściej jednak piłka trafiała w ręce bramkarza Pogoni. Ponownie skapitulował dopiero w 73. minucie. Piłka uderzona z ok. 10 metra przez Gracjana Koniecznego skozłowała przed nim i przeleciała nad jego rękoma. 2 minuty później honorową bramkę dla Pogoni zdobył Robert Łydka.

W 78. minucie bliski zdobycia swojej pierwszej bramki w barwach Ostrovii 1909 był Mateusz Przybylski. Obrońca ostrowskiego zespołu znalazł się z piłką w polu karnym, ale jego strzał trafił w poprzeczkę.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 6:1 dla biało-czerwonych ustalił Paweł Świtała wykonując celnie rzut karny podyktowany za faul na Damianie Wnuk. Dodajmy, że Świtała w niedzielnym spotkaniu z racji problemów kadrowych wystąpił w roli pomocnika – wypadł bardzo udanie.

Pogoń Trębaczów – Ostrovia 1909 Ostrów 1:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Marcin Pacyna (10′), 0:2 Mateusz Sobczak (14′), 0:3 Damiank Wnuk (22′), 0:4 Mateusz Sobczak (24′), 0:5 Gracjan Konieczny (73′), 1:5  Robert Łydka (75′), 1:6 Paweł Świtała (90′)

Ostrovia: Mierzwicki – Konstanciak, Kasprzyk, Szczepański, Woźniak, Świtała, Konieczny, Gabiś, Sobczak, Wnuk, Pacyna (60 ‚Sibiński).