boisko

Derby dla Ostrovii!

Dziś na Stadionie miejskim odbyły się derby południowej wielkopolski w wykonaniu Juniora Starszego. Ostrovia zwyciężyła KKS 1925 Włókniarz Kalisz 3:0. 

 

 

 

Faworytem tego meczu byli goście, przypomnijmy że w rundzie jesiennej to oni wygrali w Kaliszu 3-0. Włókniarz jest także wyżej w tabelii, zajduję się na drugim miejscu, Ostrovia przed tą kolejką znajdowała się na siódmym. 

 

 

Początek meczu zdecydowanie należał do piłkarzy w czerwonych strojach, już w drugiej minucie Radosław Połośka trafił w słupek. Przy piłce częściej byli nasi zawodnicy lecz nie potrafili tej przewagi udokumentować bramkami, dopiero pod koniec pierwszej połowy gola zdobył Michał Piec, piłkę uderzył głowa, ta jeszcze skozłowała przed barmkarzem i wpadła do siatki. Drużyna z Kalisza miała kilka stałych fragmentów gry ale poza jednym groźnym strzałem nie miała wielu okazji. Na przerwe w lepszych humorach schodzą piłkarze Ostrovii, prowadząc 1-0.

 

 

Druga połowa to śmiałe ataki drużyny Włókniarza, goście chcieli jak najszybciej wyrówać i atakowali całą drużyną, na szczęście bardzo dobrze w bramce Ostrovii spisywał się Rafał Bonysiak, który dziś był bramkarzem choć a codzień jest napastnikiem. Kaliszanie atakując troche chyba zapominali o obronie, gospodarze tylko czekali na szybkie kontry i wyprowadzili cztery bardzo szybkie ataki, dwa z nich zakończyły się bramkami, obie zdobył Patryk Woźniczak. 

 

 

Mecz był bardzo wyrównany, wiele walki lecz wszystko zgodnie z zasadami fair play. Szczęście dziś było po stronie Ostrovii no i miała też ona w bramce Rafała, który tego dnia bronił wszystko.

 

 

Następny mecz Juniorzy Starsi rozegrają w najbliższą sobotę, z liderem tabelii, Polonią Kępno.

 

 

TP OSTROVIA 1909 – KKS 1925 Włókniarz Kalisz  3-0

bramki: Michał Piec, Patryk Woźniczak (2)

żółte kartki: Łukasz Hęćka, Błażej Marciniak

 

 

Skład drużyny Ostrovii:

R.Bonysiak – M.Walkowski, Ł.Hęćka (’60 A.Koczorowski), B.Marciniak, F.Maciejwski, M.Piec (’45 P.Woźniczak), D.Wronowski, M.Piaskowy, R.Połośka, M.Grzęda, H.Sosiński (’80 J.Goździk)