Ostrovia pokonała Rawię

Sobotni mecz Ostrovii 1909 w Rawiczu to oznaka powrotu biało-czerwonych do dobrej dyspozycji.

Trener Piotr Konstanciak przygotował swoich podopiecznych na trudną przeprawę z miejscową Rawią. To właśnie gospodarze pierwsi próbowali stworzyć groźne sytuacje. W 10 minucie na próbę wystawiony został Bartosz Jankowski, ale golkiper ostrowskiej drużyny zanotował pewną interwencję.

W kolejnych fragmentach pierwszej części meczu najczęściej do głosu dochodził Mikołaj Marciniak. W 32 minucie piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Ostrovia grała konsekwetnie swój futbol a ostrowscy kibice cierpliwie czekali na pierwszego gola. W 62 minucie ku ich radości na listę strzelców wpisał się Mikołaj Lewandowski. Biało-czerwoni nie myśleli o bronieniu skromnego prowadzenia i atakowali do samego końca. W doliczonym czasie gry kropkę nad „i” postawił Piotr Skrzypczak ustalając wynik na 2:0.

Rawia Rawicz – OSTROVIA 1909 OSTRÓW WIELKOPOLSKI – KKS 1925 II Kalisz 0:2 (0:0)