Pierwszoligowiec górą

W meczu IV rundy Pucharu Polski Kobiet zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski przegrał z TS ROW Rybnik 2:8.

Biało-czerwone od kilku już dni nie mogły się doczekać starcia z liderem I ligi. O odpowiednią oprawę tego pojedynku zadbali kibice i przyjaciele zespołu. Obie ekipy wyszli na murawę w asyście żaków Ostrovii, a uczestniczki meczu otrzymały pamiątkowe proporczyki. Podopieczne trenera Łukasza Pawlaka mimo niekorzystnej aury mogły liczyć na głośne wsparcie z trybun.

Rybniczanki mimo wąskiej kadry od pierwszych minut na boisku poważnie podeszły do spotkania z niżej notowanym rywalem. Do przerwy ROW prowadził już 5:0, a po godzinie gry 7:0. Ostrowianki walczyły jednak ambitnie strzelając przyjezdnym dwie bramki.

Ostrovia 1909 – TS ROW Rybnik 2:8 (0:5)