Podsumowano rok 2018

Rodzina Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski spotkała się w piątkowy wieczór w Domu Restauracyjnym Jubilatka na Podsumowaniu Roku 2018.

To już tradycja, ze włodarze klubu słowa podziękowania kierują w stronę wszystkich, którym na sercu leży los piłkarskiej Ostrovii. W spotkaniu wzięli udział sponsorzy klubu, przedstawiciele władz miasta.

W ostrowskim klubie trenuje grupa ponad 200 dziewcząt i chłopców pod wodzą wykwalifikowanych szkoleniowców. Rocznie ostrowski klub rozgrywa około 500 spotkań ligowych w różnych kategoriach wiekowych od żaków, orlików po seniorów.

Cztery zespoły młodzieżowe rywalizują na szczeblu wojewódzkim. Szkolenie piłkarskiego narybku jest „oczkiem w głowie” sterników klubu. W najmłodszej grupie szkolą się chłopcy i dziewczęta z roczników 2010 i młodszych.

Seniorzy ostrowskiego klubu występują w rozgrywkach IV Ligi. Rok 2018 udany był dla piłkarek Ostrovii, które awansowały do II ligi i jesienią zanotowały dobre osiągnięcia, plasując się w czubie tabeli. Z awansu do Klasy A cieszyła się też drużyna rezerw seniorów.