Sparing z LKS-em na plus

Pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej zanotował zespół Ostrovii 1909. Biało-czerwoni pokonali po dobrej grze innego czwartoligowca, LKS Gołuchów 4:2.

Mimo nieobecności kilku piłkarzy (Tomasz Kempiński, Jordan Kaczmarek, Daniel Kaczmarek) na tle mocnego rywala ostrowianie zaprezentowali się nieźle. Do przerwy było 2:0 po trafieniach Mateusza Ziemiańskiego. Udział przy golach 18-latka mieli Mateusz Sobczak i Damian Błaszczyk.

Niestety w pierwszej połowie spotkania urazu nabawił się Bartosz Jankowski. Od 46 minuty gościnnie między słupkami stanął golkiper LKS-u. W 57 i 80 minucie rywale trafiali do siatki. Końcówka należała jednak do biało-czerwonych. Najpierw Szymon Kasprzak zaskoczył wszystkich i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce. Następnie z okolic 30 metra uczynił to Mateusz Sobczak.

Spotkanie rozegrane zostało na sztucznym boisku w Pleszewie.

Ostrovia 1909 – LKS Gołuchów 4:2 (2:0)