Polonia – Ostrovia 1909 4:1

aaaa_nowe_ovia

Wyjazdową porażkę w starciu z Polonią Środa Wielkopolska zanotowali seniorzy Ostrovii 1909 w meczu w ramach 20 Kolejki rozgrywek III ligi.

Trener Piotr Konstanciak nie mógł w sobotę wystawić do gry Tomasza Kempińskiego i Damiana Michalskiego (pauza za kartki) oraz Grzegorza Wachowiaka (kontuzja). Ze złamanym palcem natomiast na murawie pojawił się Kamil Krawczyk, który tego urazu nabawił sie tydzień wcześniej. W drodze na spotkanie nie najlepiej czuł się natomiast Dariusz Reyer, który ostatecznie wyszedł na murawę. Wobec problemów kadrowych na pozycji defensywnego pomocnika zagrał Jakub Jędrzejak, nominalny obrońca. Natomiast w drugiej połówce meczu na murawie po dłuższej nieobecności pojawił się Michał Giecz.

Gospodarze duże zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. W 5 minucie Rafał Peksa wybronił strzał głową z odległości kilku metrów. W 23 minucie pierwszą groźną akcję mieli biało-czerwoni. W boczną siatkę trafił Damian Błaszczyk. Worek z bramkami otworzył się w końcówce pierwszej części meczu. W 43 minucie Polonia objęła prowadzenie. W odpowiedzi do remisu doprowadził Marek Szymanowski po przerzuceniu piłki przez Daniela Kaczmarka. Jednak tuż przed zejściem do szatni miejscowi strzelili drugiego gola.

W 48 minucie Kamil Krawczyk uratował Ostrovię 1909 wybijając futbolówkę zmierzającą do siatki. W 54 minucie z okolic 30 metra uderzał Kaczmarek, ale nie zaskoczył on golkipera Polonii. W 62 minucie natomiast wzdłuż bramki piłkę posłał Kamil Krawczyk. Chwilę potem gospodarze wyszli na 3:1, a następnie podwyższyli rezultat na 4:1.

W drugiej części spotkania urazów nabawił się Jakub Jędrzejak.. Miejmy nadzieję, że nie będzię to kontuzja wykluczająca zawodnika z gry w kolejnym meczu.

W następnej kolejce w Wielką Sobotę zespół Ostrovii 1909 na własnym boisku o godzinie 15.00 zagra z Wartą Poznań.

Polonia Środa Wlkp. – Ostrovia 1909 Wlkp. 4:1 (2:1)