Porażka w Wągrowcu

Niestety w sobotnim meczu IV ligi zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski uległ na wyjeździe Nielbie Wągrowiec 1:3.

Debiut w  zespole seniorów między słupkami zaliczył 17-letni Kacper Dziuba. Pech bowiem nie prześladuje biało-czerwonych. Podobnie jak Jakub Błaszczyk problem z urazem dłoni dopadł Bartosza Jankowskiego. Trener Marcin Kałuża musiał więc skorzystać z młodszych bramkarzy. Na ławce zasiadł 16-letni Bartosz Wietecki. Obaj golkiperzy łącznie mają … 33 lata. Do dyspozycji w polu byli już natomiast doświadczeni Tomasz Kempiński i Damian Błaszczyk.

Gospodarze wygraną zawdzięczają stałym fragmentom gry, po których zdobyli pierwszego i trzeciego gola. W 55 minucie Nielba prowadziła 2:0 . W 68 minucie Tomasz Kempiński zdobył kontaktowego gola. Wcześniej biało-czerwoni mieli kilka strzałów, które nie zaskoczyły bramkarza Nielby. Ostrowska drużyna walczyła do końca, ale skrzydła podłamała im stracona bramka w 88 minucie. Nielba pokonała Ostrovię 3:1.

Nielba Wągrowiec – Ostrovia 1909 3:1 (1:0)

1:0 Jacek Figaszewski (5′)
2:0 Mateusz Piechowiak (55′)
2:1 Tomasz Kempiński (68′)
3:1 Łukasz Iskrzyński (88′)

Ostrovia: Kacper Dziuba – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski, Krystian Mokrzycki (84′ Mikołaj Lewandowski), Maciej Mikulski (75′ Maciej Kaniewski), Mariusz Poślednik (68′ Szymon Kasprzak), Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej w sobotę, 23 listopada o godzinie 13 Ostrovia na Stadionie Miejskim zmierzy się z Kotwicą Kórnik.