Biało-Czerwony Mikołaj z Ostrovii z nowym wyzwaniem

Zbliża się V edycja „Biało-czerwonego Mikołaja z Ostrovii 1909”. Nasi piłkarze w okresie przedświątecznym już kolejny rok z rzędu sprawią miłe niespodzianki młodym pacjentom.

Na cel małego jubileuszu wybraliśmy oddany niedawno do użytku Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Leczenia Oparzeń w ostrowskim szpitalu przy ulicy Limanowskiego w czym zasługa współpracującej z tą placówką Izabelą Grzona, która pomagała nam również w poprzednich latach z wyborem odpowiednich placówek.

Na tym oddziale przebywa około 40 dzieci w przedziale od szóstego miesiąca do 18. roku życia. Poddawane one są leczeniu oraz różnego rodzaju zabiegom operacyjnym.

Młodzież Ostrovii 1909 przy wsparciu swoich rodzin za pośrednictwem trenerów na tą akcję w tym roku przekazywać będzie nie tylko słodycze. Liczymy także na artykuły szkolne, kredki, pisaki, kolorowanki, gry planszowe czy maskotki , które umilą młodym, dzielnym pacjentom czas na szpitalnym oddziale.

Poprzednie cztery edycje „Biało-czerwonego Mikołaja z Ostrovii 1909” pokazały jak wielką i wrażliwą na potrzeby innych jesteśmy rodziną. Przez cztery lata przygotowaliśmy ponad 200 paczek dla pacjentów Oddziału Rehabilitacyjnego dla Dzieci oraz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Obie placówki serdecznie pozdrawiamy!

Finał tegorocznej akcji planowany jest na połowę grudnia. Delegacja młodzieży Ostrovii 1909 weźmie udział w spotkaniu wigilijnym z pacjentami, dyrekcją szpitala, zaproszonymi gośćmi oraz oczywiście młodymi pacjentami. Przyozdobieni w czapki św. Mikołaja pojawimy się także przy szpitalnych łóżkach u pacjentów, którzy z różnych przypadłości chorobowych nie mogą ich opuszczać.

Poniżej kilka zdjęć archiwalnych z ubiegłorocznej akcji.