Ovia1909grafika

Prezent dla trenera

Andrzej Dziuba, grający trener Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski w niedzielę obchodził 36. urodziny. Jego podopieczni w meczu 16. kolejki „Okręgówki” rozgrywanej awansem z wiosny wygraną nad zespołem CKS Zbiersk chcieli mu sprawić z tej okazji prezent.

To jednak długo im się nie udawało. Pierwsi bliżsi szczęścia byli przyjezdni. W 10. minucie w ostatniej chwili uderzenie Bartosza Szczuckiego zablokował Piotr Kasprzyk. 8 minut później z 18. metra przymierzył Andrzej Dziuba, piłka jednak przeleciała tuż obok słupka bramki gości. Przed przerwą na wysokości zadania stanął Mateusz Mierzwicki – wybronił strzał Bartosza Szczuckiego.

Golkiper Ostrovii największe pochwały zebrał po zmianie stron. W 60. minucie sędzia dopatrzył się zagrania piłki ręką we własnym polu karnym Michała Jaworskiego. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jacek Kanclerowicz. Świetną interwencją popisał się jednak Mierzwicki. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na jego kolegów z pola.

Akcje ostrowskiej drużyny z minuty na minuty były coraz groźniejsze. Wynik meczu w 64. minucie otworzył Marcin Pacyna. Ten sam piłkarz 10 minut później trafił główką w poprzeczkę po wrzutce piłki przez Jaworskiego. W międzyczasie Adrian Dąbrowski dograł futbolówkę do Ireneusza Czupryna i zabrakło tylko dobrego wykończenia przez młodego pomocnika Ostrovii. 18-latek później sam popisał się kilkoma dobrymi podaniami do partnerów z zespołu. Tak było w 85. minucie, kiedy wyłożył idealnie piłkę Rafałowi Sibińskiemu a ten spełnił swoje zadanie i zdobył drugą bramkę dla ostrowskiej drużyny. Kilkadziesiąt sekund bliski zdobycia gola był ponownie Pacyna. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną ostrowian 2:0, którzy utrzymali pozycję lidera w „Okręgówce”.

– W pierwszej połowie mieliśmy dużą przewagę w posiadaniu piłki. Może nie mieliśmy sytuacji stuprocentowych ale kilka groźnych sobie stworzyliśmy. Mieliśmy ponownie trochę szczęścia, a ono jest w piłce nożnej bardzo potrzebne. Wygraliśmy 2:0 i teraz przez zimę spokojnie możemy popracować nad stylem aby w czerwcu przyszłego roku cieszyć z sukcesu – powiedział Andrzej Dziuba.

W Galerii dostępne są już zdjęcia z tego pojedynku!

Ostrovia 1909 Ostrów – CKS Zbiersk 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Marcin Pacyna (64′), 2:0 Rafał Sibiński (85′)

Ostrovia: Mierzwicki – Kasprzyk, Konstanciak, Besarabiw, Jaworski, Rusek, Czupryn, Dziuba, Pacyna, Dąbrowski, Wnuk (72′ Sibiński).

CKS: Jaworski – Krzyżanowski, Pietrzak, Chojnacki (46′ Konieczny), Wypych, Sz.Szczucki, Kosmala, Torzecki, Jaskulski, B.Szczucki, Kanclerowicz (80′ Drzewiecki)