Przełamanie Ostrovii 1909!

aaaa_nowe_oviaZ kompletem punktów z Solca Kujawskiego powracają piłkarze Ostrovii 1909. Biało-czerwoni pokonali tamtejszą Unię 2:0 i przerwali niepomyślną serię.

W ostrowskim zespole zabrakło pauzujących za kartki Błażeja Cyferta i Damiana Czecha. Ten drugi ukarany został dyskwalifikacją na 4 spotkania za komentarze w stronę arbitrów po poprzednim meczu z Wdą Świecie. Ostrovii 1909 przysługuje odwołanie w ciągu 14 dni po wpłaceniu kaucji w wysokości tysiąca złotych.

Pierwsza połowa sobotniego meczu nie przyniosła bramek. Dobrą sytuację w 35 minucie miał Michał Giecz, ale ustrzegł go golkiper Unii. „Krecik” zrewanżował się w 51 minucie, kiedy po strzale z ostrego kąta trafił do siatki. W 70 minucie równie ładną bramkę po uderzeniu pod poprzeczkę zdobył Marek Szymanowski i ostrowski zespół zasłużenie wygrał 2:0.

Unia Solec Kujawski – Ostrovia 1909 0:2 (0:0)

0:1 Michał Giecz (51′)
0:2 Marek Szymanowski (70′)