Pucharowy mecz z Prosną w środę

W tym tygodniu seniorów Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski czekają dwa pojedynki – pucharowy oraz ligowy.

W środę o godzinie 15.30 w Okręgowym Pucharze Polski zagrają na wyjeździe z Prosną Kalisz. Rywal ostrowian występuje w Kaliskiej Klasie Okręgowej i zajmuje dwunaste miejsce. W klubie z blisko stuletnimi tradycjami występuje kilku doświadczonych zawodników. Najbardziej znany to weteran piłkarskich boisk, 47-letni Grzegorz Dziubek. Występy na wyższym szczeblu rozgrywek mieli też Marcin Czajczyński czy Jan Zając. Ten ostatni jest najlepszym strzelcem Prosny z dorobkiem 10 bramek.

W rozgrywkach OPP kaliski klub wyeliminował wcześniej Koronę Chełmce (5:0) i Raszkowiankę Raszków (3:2).

Seniorzy Ostrovii w meczu o stawkę ostatni raz z Prosną na kameralnym obiekcie przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu mieli okazję rywalizować 9 maja 2010 roku. Wówczas w Klasie Okręgowej ostrowski zespół pod wodzą Andrzeja Dziuby wygrał 7:0. My natomiast prezentujemy zdjęcia ze spotkania, które odbyło się w Kaliszu w dniu 26 kwietnia 2009 roku, kiedy biało-czerwoni wygrali 3:0 a drużynę prowadził aktualny szkoleniowiec Marcin Kałuża.

W sobotę o godzinie 15 na miejskim mecz ligowy z zespołem Zjednoczeni Trzemeszno. Do zapowiedzi tego spotkania powrócimy w czwartek.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski