uniwersalnadoart

Skuteczni napastnicy Ostrovi

Tercet napastników poprowadził zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski do efektownego zwycięstwa w V kolejce Kaliskiej Klasy Okręgowej. Na murawie Stadionu Miejskiego polegli piłkarze Orła Mroczeń.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Adrian Dąbrowski, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców rywala w polu karnym i w 25 minucie ostrowianie prowadzili 1:0. 12 minut później bliski zdobycia bramki był Ireneusz Czupryn. Pomocnik Ostrovii przestrzelił jednak z siódmego metra. – Do przerwy powinniśmy prowadzić wyżej. Mieliśmy kilka sytuacji na zdobycie bramek, ale ich nie wykorzystaliśmy – mówi Adrian Dąbrowski. Po zmianie stron podopieczni grającego trenera, Andrzeja Dziuby poprawili swoje celowniki. W 63 minucie na 2:0 podwyższył Marcin Pacyna. 7 minut później swoją drugą bramkę w sobotnim spotkaniu strzelił Dąbrowski. Na tym ostrowianie nie zamierzali spocząć. W 77 minucie w polu karnym sfaulowany został Damian Wnuk. Sam poszkodowany pewnie wykonał rzut karny. Rezultat spotkania, 5:0 dla Ostrovii ustalił w 87 minucie uderzeniem głową Marcin Pacyna, do którego piłkę dośrodkował Dąbrowski. – Cieszymy się, że po wpadce w Nowych Skalmierzycach ten mecz ułożył się dla nas dobrze – powiedział napastnik, który przed sezonem zasilił ostrowski zespół. Pojedynku z Orłem miło nie będzie wspominał Mateusz Sobczak, który już w 20 minucie z powodu uraz musiał opuścić plac gry.

Ostrovia 1909 Ostrów – Orzeł Mroczeń 5:0 (1:0)
Bramki: Adrian Dąbrowski (25′, 70), Marcin Pacyna (63′,87′), Damian Wnuk (77′)
Ostrovia: Reyer – Kasprzyk, Besarabiw, Przybylski, Rusek (80′ Konstanciak), Dziuba, Czupryn (65′ Jaworski), Sibiński (78′ Skupiński), Sobczak (20′ Pacyna), Dąbrowski, Wnuk.