uniwersalnadoart

Wygrany dreszczowiec

Piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów jako pierwsi w rundzie jesiennej Kaliskiej Klasy Okręgowej wywieźli komplet z trudnego terenu, jakim jest boisko ze sztuczną nawierzchnią w Kępnie. Triumf nad tamtejsza drużyną Polonii nie przyszedł łatwo.

Najwierniejsi ostrowscy sympatycy futbolu, który wybrali się na to spotkanie po kwadransie gry przecierali oczy ze zdumienia. Gospodarze w tym czasie zdołali strzelić już dwie bramki. Ostrowianie z początku grali bardzo chaotycznie, ale w miarę upływu ich akcje były coraz składniejsze. Po pół godziny czasu gry był już remis 2:2, po tym jak precyzyjnymi uderzeniami z kilkunastu metrów popisali się Marcin Pacyna i Andrzej Dziuba. Zespół Ostrovii w pierwszej akcji po przerwie po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Akcję skutecznie wykończył wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej na boisko Adrian Dąbrowski. Niespełna 20 minut później Grzegorz Bednarek doprowadził do remisu 3:3. Piłka kępińskiej drużyny przerzucił piłkę nad strzegącym bramki Ostrovii, Jarosławem Reyerem. Remis w tym spotkaniu jednak nikogo nie zadawalał i do samego końca kibice obserwowali emocjonujący mecz. W 70 minucie w polu karnym sfaulowany został Marcin Pacyna. Uderzeniem piłki w środek bramki Damian Wnuk wyprowadził ostrowski zespół na prowadzenie 4:3. Ostatnie fragmenty pojedynku to prawdziwy horror. Ostrowianie całą jedenastką bronili się na swojej połowie boiska. Na szczęście utrzymali zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra.

Polonia Kępno – Ostrovia 1909 Ostrów 3:4 (2:2)
Bramki: 1:0 Grzegorz Bednarek (6′), 2:0 Szymon Rabiega (15′), 2:1 Marcin Pacyna (23′), 2:2 Andrzej Dziuba (30′), 2:3 Adrian Dabrowski (46′), 3:3 Grzegorz Bednarek (65′), 3:4 Damian Wnuk (70′ karny)
Ostrovia: Reyer – Jaworski, Kasprzyk, Konstanciak, Rusek, Sibiński, Czupryn (90′ Adamek), Dziuba (70′ Skupiński), Kolenda (46′ Dąbrowski), Wnuk, Pacyna (90′ Nowak).