Z przytupem z Błękitnymi

Ostre strzelanie na koniec rundy jesiennej II ligi grupy kujawsko-pomorskiej urządziły sobie piłkarki Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

Biało-czerwone na boisku w Jankowie Przygodzkim rozgromiły czerwoną latarnię tabeli, drużynę Błękitni Stargard 12:1. Dość niespodziewanie w 3 minucie to przyjezdne wyszły na prowadzenie. Później na murawie dominowały podopieczne trenera Łukasza Pawlaka.

Rundę jesienną ostrowski zespół zakończył z dorobkiem 21 punktów w dziesięciu meczach. To daje czwartą lokatę na półmetku rywalizacji. Tyle samo oczek, ale lepszy bilans ma ekipa GSS Grodzisk Wielkopolski. Na czele tabeli z dorobkiem 27 punktów ekipy WAP Wrocław i Pogoni Tczew.

Sezon 2019/2020 jest niezwykle trudny, bowiem po nim nastąpi reorganizacja rozgrywek. Niestety aktualna pozycja w tabeli na koniec zmagań oznaczać będzie spadek do III ligi. Zespół Ostrovii na wiosnę przyszłego roku nie złoży broni i o powalczy o poprawienie swojej lokaty.

Ostrovia 1909 – Błękitni 12:1

Bramki dla Ostrovii:
Knuła 4 (15′, 36′, 52′, 78′), Krawiec 2 (47′, 68′), Gościniak (31′),  Kamińska (49′),  Goplarek (68′),  Durska (77′), Michalak (80′), Świerblewska (85′)

Ostrovia: Zmyślona (75′ Judasz) – Michalak, Marczak, Świerblewska, Grajaszek (60′ Kraszkiewicz), Czerniejewska, Durska, Kamińska (60′ Kukuła), Knuła, Krawiec, Gościniak (60′ Goplarek).

Zasady spadków i awansów:

  1. miejsce – baraż o awans do I ligi z mistrzem innej grupy II ligi
  2. miejsce – utrzymanie w nowej II lidze
  3. miejsce – baraż o utrzymanie z najlepszymi zespołami z III ligi
    miejsca od 4. do 11. – spadek do III ligi

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski