Zwycięski sparing nad Piastem Żmigród

Cieszy pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym nad Piastem Żmigród na terenie rywala.

Zespół z Dolnego Śląska jeszcze do niedawna występował na poziomie III ligi, a teraz rywalizuje w IV Lidze. Biało-czerwoni wyciągnęli pierwsze wnioski z poprzednich spotkań i grali mądrze na tle mocnego przeciwnika.

Ostrowski zespół wyszedł z mocną ofensywą oddając w pierwszych fragmentach sparingu kilka strzałów. W 15 minucie błąd gospodarzy wykorzystał Mariusz Poślednik. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie meczu trener gospodarzy postawił na swoich doświadczonych graczy. Ostrowianie przetrzymali napór miejscowych a w 64 minucie na 2:0 podwyższył Jakub Kramarczyk. Ekipa z Dolnego Śląska zdobyła kontaktowego gola ale w odpowiedzi Adam Sobański skierował futbolówkę do siatki na 3:1. Gospodarze walczyli do końca o korzystny rezultat ale to piłkarze Ostrovii poprawili swoje morale triumfując ostatecznie 3:2.

Piast Żmigród – Ostrovia 1909 Ostrów 2:3 (0:1)

Bramki dla Ostrovii: Mariusz Poślednik (15’), Jakub Kramarczyk (64’), Adam Sobański (82’)

Ostrovia:Bartosz Jankowski – Filip Kwiecień (74’ Eryk Kałuża), Jakub Jędrzejak, Nikodem Nowacki, Patryk Perz, Łukasz Budziak (82’ Michał Derwich), Nikodem Modrzyński, Jakub Kramarczyk, Mikołaj Marciniak (5’ Mariusz Poślednik, 60’ Adam Sobański), Robert Pikulicki, Maciej Kaniewski.