boisko

Ostrovia 1909 – LKS Jankowy 8:2 (szczegóły)

boiskoFani biało-czerwonych doczekali się zwycięstwa swojej drużyny w meczu sparingowym. Podopieczni Andrzeja Dziuby w sobotę w potyczce drużyną LKS 1968 Jankowy urządzili sobie strzelecki festiwal.

Jednak to pierwsi – w 10. minucie trafili nasi rywale. W 20. minucie ostrowianie, za sprawą Ireneusza Czupryna, który w sobotę dobrze radził sobie w pomocy doprowadzili do remisu. Ostrowski zespól 5 minut później wyszedł na prowadzenie 2:1. Bramkę po asyście Konrada Ruska strzelił Andrzej Dziuba. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Wnuk. Z rzutu wolnego uderzał Piotr Kasprzyk – piłka trafiła w słupek a napastnikowi ostrowskiej jedenastki nie pozostało nic innego jak tylko celnie ją dobić.

Tuż przed przerwą dwie znakomite interwencje w odstępie kilku sekund zanotował Mateusz Mierzwicki. Golkiper Ostrovii najpierw obronił uderzenie głową, a następnie dobitkę nogą jednego z rywali.

Po zmianie stron coraz bardziej zarysowywała się dominacja lidera „Okręgówki” na placu gry. W 55. minucie ładnym strzałem z 20 metrów popisał się Gracjan Konieczny i bramkarz gości musiał wyciągać piłkę z siatki. 10 minut później faulowany w polu karnym był Damian Wnuk. Sam wymierzył sprawiedliwość i było już 5:1 dla ostrowskiego zespołu. Za chwilę jednak graczom LKS-u udało się po raz drugi pokonać Mierzwickiego.

Ta bramka nie zmieniła obrazu gry i nadal drużyną dyktującą warunki była Ostrovii. Dowodem są na to kolejne trafienia. W 75. minucie w efektowny sposób uczynił to Mateusz Sobczak popisując się uderzeniem z przewrotki. Udział w tej bramce miał Adrian Dąbrowski, który wywalczył futbolówkę w polu karnym gości. „Dąbek” 5 minut przed końcem spotkania sam także zdobył bramkę. Efektowne zwycięstwo 8:2 w ostatniej akcji sobotniego sparingu ustalił Piotr Kasprzyk.

Wygrana w tym meczu mogłaby jeszcze bardziej okazalsza. Ostrowianie mieli jeszcze co najmniej kilka dogodnych sytuacji strzeleckich – zabrakło szczęścia i precyzji.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – LKS Jankowy 8:2 (3:1)

Skład Ostrovii:

Pierwsza połowa: Mierzwicki – Kasprzyk, Świtała, Besarabiw, Jaworski, Rusek, Gabiś, Konieczny, Dziuba, Czupryn, Wnuk.

Druga połowa: Mierzwicki – Kasprzyk, Przybylski, Jaworski (Zagórski), Besarabiw, Konstanciak, Dziuba (70′ Szymański), Konieczny (70′ Wronkowski), Sobczak, Dąbrowski, Wnuk (70′ Rusek).