Nie zasłużyli na porażkę

W szóstej kolejce Artbud IV Ligi zespół Ostrovii 1909 przegrał na wyjeżdzie z KS Lipno Stęszew.

Pierwsze fragmenty należały do gospodarzy, którzy dwukrotnie zagrozili ostrowskiej bramce. W 22 minucie KS Lipno za sprawą trafienia Witolda Walkowiaka wyszło na prowadzenie 1:0.

Lepsza dla Ostrovii była druga odsłona spotkania. W 59 minucie opłacało się powalczyć o piłkę Mariuszowi Poślednikowi. Futbolówka następnie trafiła do Dawida Przybyszewskiego, który odegrał ją do wychodzącego na czystą pozycję Mikołaja Marciniaka. Takich sytuacji „Miki” nie marnuje i mieliśmy rezultat 1:1.

Gospodarze zaczęli nerwowo na siebie pokrzykiwać, a biało-czerwoni dostali wiatru w żagle. Niestety w 80 minucie zdaniem biało-czerwonych sędziowie dopatrzyli się dyskusyjnego przewinienia Jakuba Jędrzejaka w polu karnym. „11” na rzut karny zamienił Bartosz Dylewski.

Ostrowianie walczyli do końca, a po końcowym gwizdku schodzili z boiska mocno niepocieszeni.

KS Lipno Stęszew – Ostrovia 1909 2:1 (1:0)