Ovia1909grafika

Ostrovia 1909 gra dalej

Ovia1909grafikaZespół Ostrovii 1909 Ostrów po rzutach karnych wygrał 3:1 z Iskrą Prosną Sieroszewice w V rundzie Okręgowego Pucharu Polski. W regulamimowym czasie gry był rezultat 0:0.

Do przerwy sytuacji bramkowych z obu stron nie mieliśmy za wiele. W 10 minucie ostrowską drużynę uratował Dariusz Reyer, który zatrzymał piłkę głową przez linią bramkową po strzale Mateusza Nogaja.

Biało-czerwoni poważnie zagrozili w 45. minucie. Po wrzutce z rzutu różnego niewiele brakowało aby Damian Czech głową wpakował piłkę do siatki.

Ciekawiej było po zmianie stron. W 48. minucie szybką akcję przeprowadzili czwartoligowcy. Tuż przed Łukaszem Jaszką znalazł się Damian Wnuk, ale lepszy w tym pojedynku okazał się golkiper Iskry Prosny.

W 70. minucie golkiper miejscowych ponownie uchronił swój zespół przed stratą gola. Tym razem nieskuteczny okazał się Krzysztof Molka.

Po drugiej stronie boiska swoich szans szukał dobrze nam znany Marcin Pacyna. Uderzał dwa razy – raz futbolówka trafiła w poprzeczkę a przy drugim strzale – głową obok słupka.

Bezbramkowy rezultat po 90 minutach gry oznaczał, że o tym kto awansuje do kolejnego etapu OPP decydowały będą rzuty karne.

W nich bohaterem okazał się Dawid Nowak. Nowy bramkarz ostrowskiego zespołu obronił uderzenia Rafała Besarabiwa i Piotra Iberhana. Obok słupka strzelił Daniel Walczak, a jedynym, który pokonał Nowaka był Damian Dera.

W Ostrovii 1909 pewnymi egzekutorami okazali się: Dariusz Reyer, Maciej Szymczak i Marek Szymanowski.

Iskra Prosna Sieroszewice – Ostrovia 1909 Ostrów 0:0 (karne 1:3)