aa_seniorzy2

Ostrovia 1909 – Notecianka 7:1 !!!

aa_seniorzy2Udał się rewanż piłkarzom Ostrovii 1909 za jesienną klęskę w Pakości. W sobotnie popołudnie biało-czerwoni pokonali Noteciankę aż 7:1!

Worek z bramkami otworzył się w 8 minucie. Niemałą zasługę miał w tym Krzysztof Gościniak, który będąc w parterze wyłuskał piłkę i zagrał ją do Tomasza Kempińskiego. Napastnik Ostrovii 1909 trafił w poprzeczkę,  a skuteczną dobitką głową popisał się w polu karnym Damian Izydorski.

Goście zagapili się pod własną bramką także w 15 minucie, kiedy pozwolili na strzał Pawłowi Świtale. w tym przypadku jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Do przerwy było skromne 1:0, a po zmianie stron kibice, którzy zasiedli na trybunach Stadionu Miejskiego byli świadkami aż 7 bramek!

W 50 minucie na 2:0 podwyższył Patryk Cierniewski. Popularny Kiler dośrodkowywał futbolówkę z około 30 metra. Ta przeszła obok wszystkich zawodników w polu karnym i ku zaskoczeniu także golkipera Notecianki wpadła do siatki.

W 63 minucie ekipa z Pakości zdobyła kontaktową bramkę. Kilkadziesiąt sekund później precyzyjnie wykonanym rzutem wolnym odpowiedział Paweł Świtała i było już 3:1.

Kwandrans przed zakończeniem spotkania ładną akcję gospodarzy skutecznym strzałem wykończył Krzysztof Gościniak, któremu piętą piłkę podawał Maciej Stawiński.

Dobre sytuacje mieli następnie Krzysztof Molka, który obok słupka uderzył z przewrotki oraz Marek Szymanowski, którego strzał zatrzymał golkiper Notecianki.

W 83 minucie na 5:1 podwyższył zamykający akcję Świtała. Za chwilę mieliśmy już 6:1 po trafieniu Macieja Stawińskiego. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Paweł Świtała. 32-latek egzekwował rzut karny za faul na Bartoszu Szepecie.

Miejmy nadzieję, że biało-czerwoni równie skutecznie będą w najbliższy czwartek, kiedy w meczu sezonu zagrają na wyjeździe z Sokołem Kleczew.

Dodajmy, że w sobotnim spotkaniu po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej urazem pojawił się Dariusz Reyer. Za kartki pauzował natomiast Damian Czech.

Ostrovia 1909 – Notecianka Pakość 7:1 (1:0)
7:1 Paweł Świtała (90′)

Sadowski – Świtała, Reyer, Krawczyk, Błaszczyk, Molka, Michalski, Cierniewski (87′ Szepeta), Izydorski (63′ Szymanowski), Gościniak (80′ Wojciechowski), Kempiński (46′ Stawiński).