Ovia1909grafika

Ostrovia 1909 – Piast Żmigród 4:1

Ovia1909grafika Po dobrym występie zespół Ostrovii 1909 Ostrów w sobotnim sparingu pokonał Piasta Żmigród 4:1.

Na boisku przy Krotoszyńskiej spotkały się dwa zespoły, aspirujące do awansu do III ligi. Ekipa Piasta prowadza przez dobrze znanego w regionie Marka Nowickiego po rundzie jesiennej zajmuje podobnie jak biało-czerwoni drugą lokatę w swojej grupie w rozgrywkach IV Ligi – dolnośląskiej.

Zdecydowanie lepsi byli podopieczni Andrzeja Dziuby. Szczególnie w drugiej połowie rywal nie miał wiele do powiedzenia. Ostrowianie często na połowie Piasta przejmowali piłki, łapali także przeciwnika na pozycjach spalonych.

Wynik meczu w 5. minucie otworzył Ajiboila Oshikoya. Nigeryjczyk popisał się celnym uderzeniem po podaniu Damiana Wnuka. W 26. minucie szczęścia zabrakło Krzysztofowi Gościniakowi – piłka po jego strzale odbiła się od słupka

.
Po pół godziny gry goście doprowadzili do remisu. 5 minut później Wnuk odegrał piłkę do Adriana Dąbrowskiego, który trafił w słupek. Do futbolówki doskoczył jednak Łukasz Szczepański i skierował ją do bramki. Tuż przed przerwą próbowali zagrozić gracze Piasta ale udaną interwencję zanotował Mateusz Mierzwicki.

Druga połowa jak już wyżej wspominaliśmy toczyła się pod dyktando biało-czerwonych. W 65. minucie wrzutkę Marka Szymanowskiego celną główką wykończył Damian Czech. Ten piłkarz był bliski zdobycia bramki 5 minut później. Skutecznie interweniował golkiper Piasta, ale był już bez szans przy dobitce Andrzeja Dziuby.

– Z powodu mrozów i śniegu był to dla nas pierwszy kontakt z boiskiem po kilkudniowej przerwie. Jak na taki pierwszy generalny mecz kontrolny mam pozytywne wrażenia. Co prawda jest jeszcze wiele mankamentów w naszej grze, ale potrzebujemy trochę czasu aby zgrać się jeszcze z nowymi zawodnikami – powiedział trener Ostrovii 1909.

W ostrowskim zespole zaprezentował się Paweł Majusiak. 21-letni obrońca jest wychowankiem Jaroty Jarocin i w tym zespole występował dotąd przez całą swoją karierę. Przed kilkoma dniami władze drugoligowego klubu dały mu wolną rekę w poszukiwaniu nowej drużyny. Najbliższe tygodnie pokażą czy trafi do ostrowskiej drużyny.

Ostrovia 1909 Ostrów – Piast Żmigród 4:1 (2:1)

1:0 Ajiboila Oshikoya (5′)

2:1 Łukasz Szczepański (35′)
3:1 Damian Czech (65′)
4:1 Andrzej Dziuba (70′)

Skład Ostrovii 1909:
I połowa:
Mierzwicki – Reyer, Kasprzyk, Majusiak, Szczepański, Oshikoya, Molka, Szymanowski, Dąbrowski, Gościniak, Wnuk.

II połowa:

Mierzwicki – Kasprzyk, Konstanciak, Szymanowski, Majusiak, Konieczny, Czech, Jędrzejak, Czupryn, Dziuba, Gościniak.