Ovia1909grafika

Ostrovia – Pogoń 4:1

Ovia1909grafikaW starciu dwóch beniaminków III ligi górą Ostrovia 1909. Biało-czerwoni pokonali Pogoń Mogilno 4:1.

W porównaniu do inauguracyjnego meczu w wyjściowej „11” Ostrovii 1909 doszło do dwóch zmian. Miejsca mających drobne urazy Mateusza Woźniaka i Damiana Izydorskiego zajęli Michał Giecz i Daniel Kaczmarek.

Początek meczu jednak nie był zbyt udany. Już w 4 minucie goście po trafieniu Jarosława Plewy objęli prowadzenie 1:0. W 40 minucie natomiast po strzale z około 30 metra A. Szala trafił w poprzeczkę.

W międzyczasie z krótszych odległości uderzali Krzysztof Molka i Marcin Wojciechowski, ale pewnie interweniował golkiper Pogoni.

Przed przerwą ostrowscy kibice doczekali się jednak chwili radości. W 43 minucie walkę o piłkę w polu karnym wygrał Maciej Stawiński i skierował futbolówkę do siatki.

Ten sam piłkarz w 60 minucie wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie po przechwycie piłki w środkowej strefie boiska przez Marcina Wojciechowskiego. Były gracz pierwszoligowych klubów mógł jeszcze kilka razy wpisać się na listę asystentów w środowym spotkaniu. Niezwykle groźne były wykonywane przez niego rzuty rożne. Trzykrotnie najwyżej do jego dośrodkowań wyskakiwał Damian Czech. Dwa razy piłka przelatywała tuż nad poprzeczką, a w trzecim przypadku było to uderzenie w światło bramki ale zatrzymane przez rywali.

Przyjezdni z każdą upływającą minutą tracili siły na boisku na czym zyskiwali ostrowianie przechwytując kolejne piłki. Tak było w 82 minucie kiedy do spółki futbolówkę wyłuskał Konrad Rusek, następnie piłkę na lewą stronę przerzucił Wojciechowski gdzie akcję zamykał Marek Szymanowski i pokonał bramkarza Pogoni.

Przysłowiową kropkę nad „i” już w doliczonym czasie gry postawił Krzysztof Gościniak.

Ostrovia 1909 – Pogoń Mogilno 4:1 (1:1)

0:1 Jarosław Plewa (4′)

1:1 Maciej Stawiński (43′)

2:1 Maciej Stawiński (60′)

3:1 Marek Szymanowski (82′)

4:1 Krzysztof Gościniak (90′)

Sadowski – Czech, Reyer, Rusek, Krawczyk, Molka (88′ Sobczak), Wojciechowski, Kaczmarek (80′ Szczepański), Giecz (65′ Szymanowski), Gościniak, Stawiński (83′ Kempiński).