Ovia1909grafika

Powrót, Debiuty i … Awans!

Piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów w niedzielę przed własną publicznością postawili kropkę nad „i” zapewniając sobie mistrzostwo Kaliskiej Klasy Okręgowej Zina w sezonie 2010/2011.

Biało-czerwoni pewnie pokonali zespół KS Opatówek. Pierwsza bramka w niedzielnym spotkaniu padła po pół godzinie gry. Marcin Pacyna dograł piłkę z linii końcowej boiska w pole karne a tam pewnym strzałem popisał się Adrian Dąbrowski. „Dąbek” w 40. minucie zrewanżował się tym samym swojemu koledze z linii ataku i było już 2:0 dla Ostrovii 1909.

Po zmianie stron groźniej zaatakowali rywale, ale to podopieczni Andrzeja Dziuby byli stroną przeważającą na boisku. Szkoleniowiec ostrowskiego zespołu mógł sobie pozwolić na dokonanie roszad. Szansę gry dostali dwaj debiutanci w seniorskich rozgrywkach Henryk Sosiński (18 lat) i Łukasz Hęćka (17 lat) z drużyny Juniora Starszego oraz powracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Jakub Królak. Dwaj pierwsi spędzili więcej minut na placu gry i zaakcentowali swoją obecność. W 85. minucie Sosiński pokonał golkipera gości po uderzeniu piłki głową. Bliski asysty był Hęćka. Marcin Pacyna po jego dogbraniu trafił w bramkarza i skończyło się na rzucie rożnym. Wcześniej uderzenie „Pacola” trafiło w poprzeczkę.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla Ostrovii 1909 i po końcowym gwizdku arbitra wspólnie z kibicami mogli świętować długo oczekiwany powrót do IV Ligi!

Ostrovia 1909 – KS Opatówek 3:0 (2:0)

1:0 Adrian Dąbrowski (30′)

2:0 Marcin Pacyna (40′)

3:0 Henryk Sosiński (85′)

Ostrovia: Adamek – Kasprzyk, Konstanciak, Woźniak, Szczepański (80′ Hęcka), Świtała Rusek (89′ Królak), Konieczny (60′ Sosiński), Czupryn, Dąbrowski (88′ Sibiński), Pacyna.