boisko

Remis w Świeciu

boiskoRemisem 2:2 zakończył się pojedynek na szczycie III ligi pomiędzy zespołami Wdy Świecie i Ostrovii 1909 Ostrów.

Początek spotkania ułożył się dobrze dla ostrowian. Już w szóstej minucie bramkę zdobył Krzysztof Gościniak.

W kolejnych fragmentach meczu zaatakowali gospodarze. W 17 minucie biało-czerwonych uratował słupek. Po chwili dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Patryk Urbański.

W 29 minucie Paweł Olszewski z dystansu przymierzył w poprzeczkę, a Dominika Sadowskiego uprzedził Radosław Mik i wpakował piłkę do siatki.

Przed przerwą dobrą okazję na doprowadzenie do remisu miał Marcin Wojciechowski. Strzał pomocnika ostrowskiej jedenastki  z rzutu wolnego pewnie obronił golkiper Wdy.

Tuż po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się do biało-czerwonych. Jeden z graczy gospodarzy uderzył w poprzeczkę ostrowskiej bramki.

W kolejnych fragmentach meczu coraz częściej zaczęli atakować podopieczni Marka Nowickiego. W 61 minucie w polu karny świecian piłkę wywalczył Maciej Stawiński i doprowadził do stanu 2:2.

Wda kończyła spotkanie w osłabieniu. Dwaj jej piłkarze ujrzeli czerwone kartki za faule na rywalach – w 65 minucie i 87 minucie. W samej końcówce do siatki gospodarzy niemal leżąc na murawie trafił Marcin Wojciechowski, ale to on zdaniem arbitrów faulował obrońcę Wdy i gol nie został uznany.

Spotkanie zakończyło się więc remisem. Ostrovia dzięki temu zachowała status lidera i miano niepokonanej drużyny.

Wda Świecie – Ostrovia 1909 Ostrów 2:2 (2:1)

Bramki:
0:1 Krzysztof Gościniak (6′)
1:1 Patryk Urbański (18′)
2:1 Radosław Mik (30′)
2:2 Maciej Stawiński (61′)

Ostrovia: Sadowski – Reyer, Czech, Rusek, Krawczyk, Molka (75′ Świtała), Szymanowski (85′ Giecz), Wojciechowski, Kaczmarek (55′ Izydorski), Gościniak (75′ Kempiński), Stawiński.