boisko

Wiwa Goszcz – Ostrovia 1909 2:2

boisko

Rezultatem 2:2 zakończył się wtorkowy mecz kontrolny KS Wiwa Goszcz z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Przeciwko biało-czerwonym wystąpił Paweł Świtała, dobrze znany kibicom futbolu w regionie.

Ekipa „Świtka” w ostatnim sezonie w rozgrywkach klasy okręgowej grupy Wrocław uplasowała się na drugiej pozycji. Trener Piotr Konstanciak we wtorkowym meczu dał szansę zaprezentowania się w większym wymiarze czasowym swoim najmłodszym podopiecznym. Odpoczywali Damian Czech, Błażej Cyfert i Damian Michalski.

Testowani byli dwaj gracze Astry Krotoszyn Karol Krystek i Jakub Grzywaczewski.  Od kilku dni z ostrowskim zespołem trenują ponadto Filip Grzegorowski oraz Patryk Perz.

Wynik spotkania w 12 minucie otworzyli gospodarze. W 20 minucie biało-czerwoni przeprowadzili dobrą akcję. Strzał Perza obronił golkiper miejscowych, a Michał Janoś uderzył głową nad poprzeczką. 5 minut później faulowany w polu karnym był Michał Giecz. Sam poszkodowany skutecznie wykonał rzut karny i mieliśmy remis 1:1.

W 70 minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie, po niefortunnej obronie Rafała Peksy. W ostatnich minutach popis swoich umiejętności dał najstarszy gracz Ostrovii 1909. Mowa o Dariuszu Reyerze, który w 75 minucie mocnym uderzeniem nogą trafił do siatki po rzucie rożnym wykonywanym przez Daniela Kaczmarka. Reyer kilkadziesiąt sekund później urwał się lewą stronę boiska, popędził na bramkę rywali, ale tym razem jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Drużyna z Goszcza mogła pokusić się o zwycięstwo, ale Rafał Peksa obronił rzut karny w 90 minucie.

Po spotkaniu gospodarze zaprosili ostrowską drużynę na poczęstunek z grilla.

Wiwa Goszcz – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp 2:2 (1:1)