Zwycięstwo okupione poważną kontuzją

aaaa_nowe_oviaW niedzielne popołudnie seniorzy Ostrovii 1909 wykonali swoje zadanie i zainkasowali komplet punktów w spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska. Martwi uraz, którego nabawił się Rafał Peksa.

Pierwszą groźną sytuację odnotowaliśmy w 9 minucie. Ładnie urwał się Michał Giecz, który dograł piłkę w pole karne, a tam na piątym metrze głową uderzał Marek Szymanowski. Pomocnik Ostrovii 1909 trafił w poprzeczkę. Gospodarze kilka zagrożeń stworzyli po stałych fragmentach gry, ale brakowało centymetrów, aby wykończyć akcje. Po drugiej stronie boiska w najlepszej sytuacji znalazł się Przemysław Warot, ale uderzył piłkę głową niecelnie.  W 33 minucie ponownie w roli dogrywającego wystąpił Giecz – w polu karnym precyzji zabrakło Tomaszowi Kempińskiemu. Kempes zrehabilitował się kilkadziesiąt sekund później umieszczając futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron nadal więcej groźniejszych akcji stwarzali biało-czerwoni. W 63 minucie Dariusz Reyer przymierzył głową tuż obok słupka po rzucie rożnym wykonywanym przez Michała Giecza.  W 80 minucie „Krecik” uderzył obok bramki. W 83 minucie zza pola karnego przymierzył Kamil Krawczyk, ale pewnie interweniował golkiper Polonii.

Kilkukrotnie w ostrowskiej bramce przeciwników zatrzymywał Rafał Peksa. W 80 minucie jego interwencja okazała się pechowa, bo zakończona urazem nogi. Bramkarz Ostrovii 1909 po spotkaniu trafił do szpitala na prześwietlenie. Tam okazało się, że 27-latek doznał złamania kości piszczelowej, co wyklucza go z gry na dłuższy okres.

W 84 minucie na 2:0 podwyższył Kempiński po asyście Giecza. W doliczonym czasie gry Krzysztof Bartosza zdobył honorową bramkę dla gości.

W meczu z powodu urazów nie zagrali Damian Michalski i Damian Czech.

Ostrovia 1909 – Polonia Środa Wlkp 2:1 (1:0)