Ovia1909grafika

Zwycięstwo seniorów

Ovia1909grafikaW 7 kolejce III ligi zespół Ostrovii 1909 pokonał Cuiavię Inowrocław 2:1. Może nie było to tak porywające widowisko do jakich wcześniej przyzwaczaili się fani ostrowskiej drużyny, ale najważniejsze jest to, że fotel lidera został obroniony.

Ostrowianie pierwszą okazję na otwarcie wyniku spotkania mieli w 10 minucie. Z lewej strony piłkę w pole karne dorzucił Daniel Kaczmarek, ale jego koledzy nie potrafili jej dobrze przyjąć i spróbować uderzyć na bramkę rywala.

12 minut później ta sztuka udała się Krzysztofowi Gościniakowi, a asystę również z lewej strony boiska zaliczył Kamil Krawczyk.

Przyjezdni w pierwszej części meczu nie oddali żadnego strzału w światło ostrowskiej bramki, mimo tego schodząc do szatni mieliśmy remis. W 28 minucie niefortunnie głową piłkę do swojej siatki skierował Paweł Świtała. Ten zawodnik pojawił sie na placu gry w 15 minucie, wobec urazu Dariusza Reyera.

W 50 minucie arbiter główny dopatrzył się zagrania ręką we własnym polu karnym przez zawodnika Cuiavii. Skutecznym egzekutorem „11” był Marcin Wojciechowski i Ostrovia 1909 objęła prowadzenie 2:1.

W dalszej fazie spotkania klarownych sytuacji z obu stron mieliśmy jak na przysłowiowe lekarstwo. Bliżsi zdobycia bramki byli goście. W 75 minucie uderzał Kretkowski, ale zbyt słabo by zaskoczyć Damiana Sadowskiego.

Ostatecznie rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

Ostrovia 1909 – Cuiavia Inowrocław 2:1 (1:1)

Bramki:
1:0 Krzysztof Gościniak (22′)
1:1 Paweł Świtała (28′, samobójcza)
2:1 Marcin Wojciechowski (50′, rzut karny)

Ostrovia: Sadowski – Rusek, Czech, Reyer (15′ Świtała), Krawczyk, Molka, Wojciechowski, Giecz (80; Szymanowski), Kaczmarek (87′ Izydorski), Gościniak (65′ Kempiński), Stawiński.